Tato stránka slouží ke včasnému informování o všem důležitém ve škole a především k zadávání domácích úkolů on-line.
PŘÍRODOPIS  18. 5. - 25. 5.
Kapitolu Historie Země jsme dokončili a začínáme další - Horniny a minerály.
Udělej si výpisky podle slidu https://slideplayer.cz/slide/13024767/ s názvem Charakteristika hornin a nerostů. (Charakterizuj nerost, horninu, vypiš všechny hlavní zástupce ze slidu a u každého uveď vlastnosti a použití).
Nemusíš mi posílat.
 
PŘÍRODOPIS  11. 5. - 18. 5.
Téma k samostudiu na tento týden jsou čtvrtohory. Stejně jako u třetihor si udělej buď výpisky z uč. str. 86 - 87 nebo využij video z You tube pod názvem: 9. třída (Př, 37) - Třetihory, čtvrtohory https://www.youtube.com/watch?v=rk-2EwnevjY (2. polovina videa).
Nemusíš mi posílat.
PŘÍRODOPIS  4. 5. - 11. 5.
Téma na tento týden jsou Třetihory. Do sešitu si udělej výpisky o třetihorní geologii, o fauně a flóře. 
Můžeš čerpat z více zdrojů. Nabízím buď učebnici na str. 84 - 85, nebo video na You tube pod názvem: 9. třída (Př, 37) - Třetihory, čtvrtohory https://www.youtube.com/watch?v=rk-2EwnevjY (prvních 7 min.)
Nemusíš mi zatím posílat.
PŘÍRODOPIS  27.4. - 4.5.
V tomto týdnu uděláme konec druhodor – vyhynutí dinosaurů. Shlédni toto video: https://www.youtube.com/watch?v=Y8Ij9xboreA
Úkol:
Podle videa na youtube: DEŇ KEĎ ZAHYNULI DINOSAURI https://www.youtube.com/watch?v=0-2vMh6Rnb4 vypracuj odpovědi na následující otázky: 1) Kdy a kam dopadl meteorit? 2) Podrobně popiš, co se postupně dělo po dopadu asteroidu. 3) Jaké byly důsledky této katastrofy? 4) Co by se stalo, kdyby asteroid spadl do oceánu?.
Pošli mi ofocené nebo v officu do 4.5.
PŘÍRODOPIS  20. 4. - 27. 4. 
Samostudium - Druhohory.
Shlédni slide o druhohorách https://slideplayer.cz/slide/2891539/ a do sešitu udělej stručné výpisky tak, jak jsou uvedeny na posledních dvou stránkách slidu. Není třeba mi je ofocovat.
Připomínám, že někteří z vás ještě neodevzali LP Uhlí z minulého týdne. Prosím o poslání.
PŘÍRODOPIS  14.4. - 20.4.
Vypracovat LP na téma Uhlí - Prvohory podle slidu https://slideplayer.cz/slide/2891134/ .
Do Vypracování - odpovědi na otázky: 1. Jak vzniklo uhlí, 2. Co je uhlí a na čem závisí jeho kvalita, 3. Rozdíl mezi antracitem, černým a hnědým uhlí (v%), 4. Co je karbonizace uhlí, k čemu se používají produkty karbonizace, 5. Nakresli a popiš aparaturu tepelného rozkladu uhlí, jaký produkt v laboratorních podmínkách vzniká.
Závěr: Co jsou fosilní paliva.
Vypracovanou laborku mi pošlete ofocenou nebo v power pointu do 20.4.
Zprávy z této stránky posíláte na centrální mailovou adresu školy korunka@gns.cz. Prosíme využívejte tuto možnost výjimečně, směrujte své e-maily na konkrétní zaměstnance školy.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one