Tato stránka slouží ke včasnému informování o všem důležitém ve škole a především k zadávání domácích úkolů on-line.
Milí rodiče, 
 
na začátku bych chtěla popřát všem maminkám krásný a jedinečný DEN MATEK. Doufám, že vás děti něčím příjemným překvapily.
 
Všem děkuji za nahrání domácí přípravy na disk. Všem jsem do složek napsala hodnocení. Naleznete je ve složce hodnocení-textový soubor.
 
Tento týden dětem posílám krátkou ověřovací práci. Nechte děti pracovat samostatně. Práce jsou sestavené jasně a jednoduše. Všechna cvičení děti znají z domácí přípravy a ze školy. 
 
 
Těším se
Tereza
Dobrý den, 
 
doufám, že začátek května si užíváte podle vašich představ a děti kolem vás  vám dělají radost. Děkuji za předběžné vyjádření k nástupu dětí do školy 25. května. Všechny informace jsem předala panu řediteli.
 
Můj lékař už mi návrat do školy nedoporučil, ale chtěla bych se s dětmi rozloučit. Plánuji společný program o podrobnostech vás budu včas informovat. 
 
Zaslané úkoly na disku mi vždy dělají radost, protože vidím, že se k tomu stavíte zodpovědně. Nemažte staré úkoly at´ máme důkaz, že děti pečlivě plní své povinnosti. Průběžně budu doplńovat komentáře a hodnocení do jednotlivých složek.
 
V příloze posílám úkol na tento týden plus sebehodnocení.
Začnete tím, že děti vyplní sebehodnocení. Vyplněné sebehodnocení nahrajte na disk. Dále děti pokračují v plnění úkolů- samostatně. Na závěr provedou kontrolu. 
V úterý 5.5.2020 ve 14:30 se sejdeme na ZOOMU.
Meeting ID 395 164 0179
Password 776398
 
Hezký zbytek neděle Tereza
Milí rodiče, 
 
duben se chýlí pomalu, ale jistě ke konci. Posílám zadání úkolů. Zvolila jsem čarodějnickou tématikou. Doufám, že se dětem bude líbit. Kdybychom byli ve škole, tak by nás čekalo představení Malá čarodějnice v Minoru.
Místo toho jsem zvolila variantu filmu ,, Dívka na koštěti´´. Odkaz na film je v zadání úkolu týdne.
V příloze e-mailu máte související pracovní listy k tisku.
Pozor! Některé jsou pouze dobrovolné. 
Matematické úkoly volíme podle úrovně dítěte.
 
V pondělí 27.4. ve 13:00 budeme mít ZOOM
Join Zoom Meeting
https://zoom.us/j/3951640179?pwd=czE5c2ZVTVJLL2dzT3k1bXRBWWxvdz09

Meeting ID: 395 164 0179
Password: 776398
 
Všechny vás moc zdravím a držte se!
 
Krásný zbytek víkendu Tereza
Milí rodiče,
 
doufám, že jste si užili krásného velikonočního počasí a mockrát děkuji za spolupráci.
Výsledky ze zasedání vlády říkají, že první stupeň by se do škol mohl vrátit 25. května. Toto rozhodnutí podléhá různým opatřením. Uvidíme, jak to všechno bude. Děti už se nemůžou dočkat. 
Ve čtvrtek na ZOOMu byla přítomna Lucie (nová průvodkyně). Myslím, že dětem se líbila. Mám z toho dobrý pocit. 
Plánujeme s Lucií osobní setkání na začátku května. Chci jí předat veškeré úkoly a materiály, které s dětmi vytváříte. Od pár dětí mám opravdu jen málo materiálů.
Režim online vzdělávání osobně nepreferuji.
Myslím, že i pro děti je hledání motivace čím dál obtížnější.
Zároveń některým dětem domácí online vzdělávání vyhovuje.
Vzhledem k okolnostem na mateřskou dovolenou nastoupím od 1.června a zbytek roku v provizorním režimu bude mít Lucie a Denisa.
 
Zoom meeting:
 
pondělí 20.4. 13:00 ID 395 164 0179 heslo 776398
 
čtvrtek 23.4. 13:30 ID 395 164 0179 heslo 776398
 
V příloze posílám úkol týdne. Nové písanky jsou ve vrátnici školy označené nápisem 1.C.
 
Ti, kteří nenasdíleli práce na disk, tak učiní, co možná nejdříve. 
 
Děkuji Tereza
Milí rodiče,
 
už je to necelý měsíc, kdy pracujeme z domova a zkoušíme si tento režim. Každý má jiné možnosti, jak se dětem věnovat. Jak znám naše děti, tak s každým se pracuje úplně jinak, proto si všichni zasloužíte můj obdiv.
 
Ze všech stran se hrnou možnosti, jak děti vzdělávat doma. Vznikají skvělé nápady, portály, pořady a weby. Pro první ročník je důležité, aby se trénovalo čtení, psaní a počítání. V závěru školního roku by děti měly umět číst a psát celé věty. Sčítat a odčítat v oboru do dvaceti s přechodem přes desítku. Myslím, že jsou na tom naše děti velmi dobře. Optimisticky bych se s dětmi chtěla sejít ve škole v květnu, ale uvidíme, jak se situace bude vyvíjet. 
 
Nahrajte s dětmi krátké video. Jak chtějí děti do školy? Proč se těší? Na co se těší? atd. Sdílejte videa do naší sdílené složky na disku nápady, fotky a inspirace. 
 
V příloze posílám úkol týdne na další dva týdny, protože nás čekají velikonoční prázdniny. Mnozí z vás pojedou na venkov, kde připojení nemusí fungovat. V pondělí 6.4. ve 13:30 se s dětmi sejdeme na zoomu. Pozdravíme se a projdeme si zadání nového úkolu. 
 
Join Zoom Meeting
https://zoom.us/j/3951640179

Meeting ID: 395 164 0179
 
Zájemci o víc úkolů a pokračování ve vyšších úrovních, mi napíší zprávu.
Vaše domácí přípravy sdílejte ve složkách na disku a budu ráda, když mi přijde vzkaz, že už jste úkol nahráli. Složka: Jméno Příjmení, 1.C otevřu a nahraju soubory.
 
Všem moc děkuji za motivaci a krásné zprávy, které posíláte.
 
Srdečné ahoj Tereza
Milí rodiče, 
 
děkuji všem, za odeslání všech tří úkolů týdne a ostatní žádám také o spolupráci. Samozřejmě, respektuji vaše časové možnosti. Zatím to nevypadá, že by se škola měla v následujících dnech či týdnech otevřít. Proto se snažíme nejen přežít, ale hlavně UŽÍT tento krizový stav.
 
S některými z vás jsem se spojila přes skype a bylo to moc příjemné.
Dětem škola chybí to je evidentní a nám taky! V pondělí se zkusíme společně spojit. Naplánovala jsem meeting na ZOOMu ve 13:00. Ostatní třídy doporučují tuto aplikaci. Návod, jak se můžete spojit jsem psala v předchozím e-mailu. Uvidíme, jak nám to půjde. Moje domácí technika není nic moc, ale snad to ještě vydrží :-)
 
Postupně procházet všechny úkoly dětí a snažím se všem odepsat. Ve schránce se mi to hromadí. Hodně by mi pohodlo, kdyby jste vytvořili sdílenou složku na google disku.
Složka Jméno a příjmení, třída a v této složce.
Složky: Žlutá písanka, Fialová písanka, Matematika, Kosmická/člověk a příroda. Do nich bychom nahrávali fotky a scany. Důležité je sdílet složku se mnou, abych do ní mohla psát poznámky. V příloze posílám fotku, jak by to mělo vypadat. Mohlo by to usnadnit práci. Děkuji.
 
Čas hrozně rychle letí a je tu závěr měsíce, k tomu patří i sebehodnocení dětí. Děti už znají postup. Měly by to zvládnout samostatně. Možná někdo bude potřebovat pomoc se čtením.
 
Nový úkol týdne 30.3.-3.4. naleznete v příloze. Pokud by bylo něco nejasné, tak se ozvěte.
 
Přeji krásný zbytek neděle a hlavně pevné zdraví. 
 
Tereza
SPOLEČNĚ TO ZVLÁDNEME.

Pokud by potřeboval někdo zapůjčit notebook s připojením na internet obratem mě kontaktujte. 

Dále nabízim skype s dětmi, které potřebují podporu. 
Přeji všem krásný první jarní den,
 
všem moc děkuji za spolupráci při plnění úkolů týdne. Všechny zprávy, obrázky a videa mi  zpestřují pobyt v pražském bytě. 
Mnoho z vás pracuje zodpovědně a myslím, že učitelů po pandemii bude dostatek. :-) Důležité je se z toho nezbláznit a najít na této nepříznivé situaci to pozitivní. 
Fantazii a kreativitě se meze nekladou. Všem, co utekli z Prahy na venkov moc závidím. 
V příloze posílám soubor ve wordu a pár fotek. Do wordu jsem se snažila vložit vše potřebné pro přehlednost. Určitě s dětmi nezapomínejte číst. Potřebují všichni trénovat. Po dlouhé době jsem zprovoznila skype. Pokud by děti chtěly konzultaci nebo si zahrát nějakou hru přes skype můžeme se domluvit.
 
Modlím se ať vše brzy přestane a můžeme se ve škole všichni ve zdraví sejít.
 
Užívejte těchto teplých dnů a opatrujte se!
 
Tereza
Milí rodiče,
Vzhledem k posledním událostem, datum návratu dětí do školy je stále hodně nejasné. Bude hodně záležet na naší spolupráci a na vaší domácí přípravě. Naše pomůcky, které se momentálně dezinfikují ničím nenahradíme, ale určitě si doma můžete pomůcky vyrobit. Hodně nápadů na výrobu pomůcek k tématu JARO a SVĚTADÍLY a mnoho dalších naleznete zde:

https://cz.pinterest.com/search/pins/?q=continents&rs=rs&eq=&etslf=4925&term_meta[]=continents%7Crecentsearch%7C0

https://cz.pinterest.com/search/pins/?q=spring%20motessori&rs=typed&term_meta[]=spring%7Ctyped&term_meta[]=motessori%7Ctyped

Pro čtenáře i nečtenáře doporučuji program https://www.vcelka.cz/homepage/login najde tady různá cvičení pro různé úrovně. Program je nyní pro všechny na 6 týdnů zdarma po použití promo kódů UCIMESEDOMA.
Žáci mohou zdarma využívat přístup ke všem interaktivním učebnicím MIUč+, stačí, když se zaregistrují jako studenti na www.ucebnice-online.cz.
 
Kteroukoli MIUč+ pak mohou zdarma používat 30 dní, pokud by uzavření škol trvalo déle, licence zdarma prodloužíme do 30. 6. 2020.
 
Pro výuku matematiky v 1. až 5. ročníku jsou navíc k dispozici výuková videa na www.matyskova-matematika.cz obsahující výklad ke každému cvičení každé stránky učebnic – žáci tak mohou pracovat podle něj.
Česká televize připravuje program pro výuku dětí- to zní jako zajímavá alternativa- tak uvidíme J

Úkol týdne 10.3.-13.3., prosím vyfoťte a pošlete v emailu hotové. Potřebujeme mít zpětnou vazbu, že děti doma pracují. (Křížovka, Kdo jsem plus slepá mapa). Slepá mapa Evropy slouží dětem k samostudiu. Měly by si prohlédnout atlas světa nebo některé z videí (viz. email) a prostudovat to, co  je nejvíc zaujalo. Někdo se zajímá více o přírodu a někoho více zajímají vlaky a hlavní města. Nechte na dětech, čemu se chtějí věnovat a ať to zakreslí do mapy. Společně jsme si vysvětlovali klimatické pásy a co je to rovník a obratník.
19.3. Schůzka zrušena
ŠKOLA V PŘÍRODĚ zrušena (v jednání jsou náhradní výlety- rozhodne se podle budoucího vývoje)
Od pondělí 16.3.  pracujte na novém úkolu týdne. Materiály posílám v příloze. Pokud se objeví nějaké nejasnosti, neváhejte mě kontaktovat, budu se snažit, co nejdříve odpovědět. Veškerou komunikaci prosím vyřizujme přes email kvůli celkové dokumentaci a přehledu. Prvňáčci potřebují dohled nad dodržováním termínů a s odevzdáním budou potřebovat vaši pomoc. Úkoly jsou postavené tak, aby děti mohly pracovat samostatně. Děkujeme
 
Přeju hodně zdraví a klidu Tereza
ÚKOL TÝDNE OD 16.3.-20.3.2020

ŽLUTÁ PÍSANKA 2 STRÁNKY
FIALOVÁ PÍSANKA 2 STRÁNKY
PŘEDJAŘÍ-přečíst a naladit se na první jarní den, který už se blíží
ROSTLINY, KEŘE A STROMY NA JAŘE- poznáš a pojmenuješ je všechny?
NÁŠ MALÝ PROJEKT-výroba salátu
Odpověz na otázky a odpovědi zapiš. Cvičení 10, 11, 12, 13.
NAUČIT SE BÁSNIČKU O JARU
VÁŽÍM- zamysli se a povídej, co vidíš na obrázku
MATEMATIKA- hodnota peněz, vypracuj jednotlivé stránky, použijte při tom opravdové mince z kasičky J
MATEMATIKA- složitější pracovní list pro ty, co jsou v matematice dál
 

 
Vítejte na Korunce!
ÚKOL TÝDNE 10.-13.3.

ŽLUTÁ PÍSANKA: DVĚ STRÁNKY
FIALOVÁ PÍSANKA: DVĚ STRÁNKY
PRACOVNÍ LIST: SLEPÁ MAPA
PRACOVNÍ LIST: KŘÍŽOVKA
PRACOVNÍ LIST: KDO JSEM?

Posílám podporující videa a odkazy: 
 
 
 
 
 


 
Zprávy z této stránky posíláte na centrální mailovou adresu školy korunka@gns.cz. Prosíme využívejte tuto možnost výjimečně, směrujte své e-maily na konkrétní zaměstnance školy.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one